Β’ ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ: ΑΠΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ ΑΙΟΛΟΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 3-1 (25-15, 26-24, 22-25, 25-22)

Δεύτερη νίκη σε τέσσερα παιχνίδια για τη νεοσύστατη ανδρική ομάδα του Αιόλου, που επιβλήθηκε δύσκολα της μαχητικότατης ομάδας του Εθνικού Κοζάνης.

Στο 1ο σετ, το 7-6 έγινε 17-6 και 19-7, δείχνοντας εικόνα εύκολης επικράτησης, απέναντι σε μια ομάδα μαχητική, αλλά με εύκολο λάθος.

Η συνέχεια ήταν τελείως διαφορετική. Στο 2ο σετ, το 8-4 έγινε 8-10 και 13-18. Ο Αίολος ισοφάρισε 18-18 και 21-21, οι φιλοξενούμενοι έφτασαν μία ανάσα από την ισοφάριση (21-24), αλλά ένα σερί 5-0 έδωσε το σετ στην ομάδα της Κατερίνης.

Στο 3ο σετ, ο Αίολος είχε το προβάδισμα, αλλά δε μπορούσε να ξεφύγει. Το 12-8, έγινε 12-12, ο Εθνικός προηγήθηκε 16-17 και 18-22, μειώνοντας, τελικά, σε σε 2-1 σετ.

Στο 4ο, ο Αίολος πήρε ανάσα στο 17-14 (από 12-14) και στο 22-17, φτάνοντας στο τρίποντο.

ΑΙΟΛΟΣ: Σιώκος, Τσολακίδης, Δάλλας, Τολιόπουλος, Σουλής, Ορφανίδης, Αντωνιάδης, Στούπας, Χακάνι, Χασιώτης.
ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ: Λιάκος, Λαζάνης, Λιάλιος, Καραγκούνης, Ζούρκα, Κ. Ασημακόπουλος, Σιακαβάρας, Γκιούρας, Σελινίτσα, Δ. Ασημακόπουλος.

Τα πλήρη αποτελέσματα (4η αγωνιστική):
Άτλας Κιλκίς – ΓΕ Εδεσσαϊκή                           0-3.
Αριστοτέλης Σκύδρας – Ζαφειράκης Νάουσας    3-0.

Ίκαρος Έδεσσας – Πιερικός        (ΠΑ, 15/12, 20.30).

ΓΣ Γρεβενών – Αίας Κιλκίς                                3-0.

Αίολος – Εθνικός Κοζάνης                                 3-1.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (4 ΑΓΩΝΕΣ)
1.  Αριστοτέλης Σκ.      12     4-0     12-1
2.  Πιερικός                   9     3-0       9-0
3.  ΓΕ Εδεσσαϊκή          9     3-1       9-3
4.  Ζαφειράκης Ν.          9     3-1       9-4

5.  Αίολος                     7     2-2       8-7
6.  Ίκαρος Έδ.              3     1-2       5-6

7.  Εθνικός Κοζ.            3     1-3       4-10

8.  ΓΣ Γρεβενών             3     1-3       3-9

9.  Άτλας Κιλκίς            2     1-3       3-11
10. Αίας Κιλκίς              0     0-4      1-12
Η επόμενη αγωνιστική (5η, Σάββατο, 16/12/2017):
16.00: Πιερικός – Άτλας Κιλκίς.
18.00: ΓΕ Εδεσσαϊκή – Αριστοτέλης Σκύδρας.
20.00: Αίας Κιλκίς – Ίκαρος Έδεσσας.
18.00: Εθνικός Κοζάνης – ΓΣ Γρεβενών.
16.00: Ζαφειράκης Νάουσας – Αίολος.
Please follow and like us: