ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ: ΓΑΣ ΜΕΛΙΚΗΣ – ΑΠΣ ΑΙΟΛΟΣ 2-3 (19-25, 25-17, 25-21, 19-25, 7-15)

Δεύτερη νίκη για τα κορίτσια του Αιόλου, που επικράτησαν 3-2, στη Μελίκη του τοπικού. ΓΑΣ.

Σ’ ένα δίωρο ματς με μεγάλες σε διάρκεια φάσεις, απόρροια του γεγονότος ότι, οι 2 ομάδες έδειξαν διάθεση στην πίσω ζώνη, αλλά δεν είχαν το λεγόμενο “εύκολο τελείωμα”, ο Αίολος κατόρθωσε να αντρέωει το εις βάρος του 2-1 σετ.

Στο 1ο ο ΓΑΣ Μελίκης είχε το προβάδισμα ως το 17-14, αλλά ένα σερί 2-11 έδωσε το σετ στα κορίτσια του Αιόλου.

Στο 2ο και 3ο τα κορίτσια του Αιόλου “κατέρρευσαν” στο τελείωμα αυτών, δείχνοντας έλλειψη καθαρού μυαλού (25-17 από 17-17 και 25-21, από 20-21).

Στο 4ο μετά το 5-5 πήραν το προβάδισμα και το κράτησαν ως το τέλος, ενώ στο 5ο, μετά το 5-5 ακολούθησε ένα εντυπασιακό σερί 0-8 (με βάση τη ροή και τη στιγμή του αγώνα), διαμορφώνοντας το 5-13, που ουσιαστικά έκρινε και το νικητή της αναμέτρησης.

ΓΑΣ ΜΕΛΙΚΗΣ (Τσαγκαλίδης): Μανώλη, Τσιφτσιοπούλου, Λουμάνι, Καλιανιώτη, Λουκανοπούλου, Καραγκιοζοπούλου, Παπαδιά, Κουρελή.

ΑΠΣ ΑΙΟΛΟΣ (Τσιουπλής): Παπαδοπούλου, Ιωαννίδου, Σουλή, Συβρίδου, Σιδηροπούλου, Σιώκου.

Τα πλήρη αποτελέσματα (7η αγωνιστική):

Νίκη Αιγινίου – Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών 1      3-0.

ΓΑΣ Μελίκης –  Αίολος                                         2-3.

Ποσειδώνας Βέροιας 1 – Πιερικός                             3-1.

Αρχέλαος – Βαφύρας Δίου                                   3-0.

Ρεπό: Πάνθεον Λιτοχώρου.
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (7 ΑΓΩΝΕΣ)
1. Ποσειδώνας Βερ. 1       18(6)     6-0     18-1
2. Πιερικός                      15(6)     5-1     16-3
3. Νίκη Αιγ.                     15(6)     5-1     15-3
4. Πάνθεον Λιτ.                  7(6)     3-3       9-14
5. ΓΑΣ Μελίκης                  7(6)     2-4       9-13
6. Αρχέλαος                      6(6)     2-4       6-12
7. Αίολος                          6(7)     2-5       8-18
8. Μ. Αλέξανδρος Γιαν.1     6(7)     2-5       9-17
8. Βαφύρας  Δίου              4(6)     1-5       6-15
Η επόμενη αγωνιστική (8η, Σάββατο, 2/12/2017):                                         12.00: Πάνθεον Λιτοχώρου – Αρχέλαος.
12.00: Αίολος – Νίκη Αιγινίου.
14.00: Ποσειδώνας Βερ. 1 – ΓΑΣ Μελίκης.
14.00: Πιερικός – Βαφύρας Δίου.
Ρεπό: Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών 1.
Please follow and like us: